It´s no life without technology

Elektronická cigareta – Čína nikdy nebyla pozadu

02.12.2010 23:08

V dnešní době je kouření stále narůstajícím paradoxem. Někteří lidé mají vůli přestat kouřit a přestanou hned, někteří potřebují přísun nikotinu pozvolně minimalizovat. Jsou i tací, kteří kouří rádi, ale raději by kouřili co nejzdravěji.Všem takovým se nabízí možnost E-Cigarety.

    V této recenzi bych se rád zaměřil na jeden typ elektronické cigarety – a to na typ s nápisem: Made in China. Velice levně se prodává na portálu Aukro.cz a značí se jménem: Mini Cigarette nebo třeba Health E-Cigarette. Rád bych tu teď shrnul pro i proti této čínské náhražky.

    Tato verze je velice levná. Seženete jí řádově za 200Kč, někde dokonce i včetně poštovného. Při čtení recenze sami zjistíte, proč je tato e-cigareta levnější, nežli třeba tu, co máte z lékárny nebo od nějakého českého výrobce.

 

    Obsah balení je u různých prodejců jiná. Pokud kupujete na internetu, nebo i někde na vietnamské tržnici, vždy je potřeba se informovat o příslušenství. Mám zkušenosti, že se prodávají balení větší, kde naleznete cigaretu s baterií, patrony (zásobníky) na vyzkoušení (10Ks), nabíječku do USB, kolík do autozapalovače, nabíječku do klasické zásuvky a CZ návod, můžeme ale také nalézt balení za stejnou cenu, kde je jen jedna nabíječka do USB. Řekl bych, že Číňan to balí pokaždé jinak, dle své nálady. Kabel k nabíječce je často jinak dlouhý a náhodný systém platí i u patron na vyzkoušení. V jedné krabičce nalezne patrony s High nikotinem, v další zase bez nikotinu. Dokonce to zamotalo hlavu i prodejcům. Při koupi se mi stalo, že prodejce uváděl v balení Medium nikotin, ale po rozbalení jsem našel obsah s High nikotinem. Takže se nelze spolehnout ani na prodejce, protože si myslím, že ani sami na 100% nevědí, co balení obsahuje.

 

    Po rozbalení nalezneme cigaretu. Tu můžeme rozdělit na bateriový modul (delší část se závitem a světelným indikátorem), atomizér (malá část se žhavící cívkou a hrotem) a patronou neboli inhalátorem obsahující náplň (plastová odnímatelná část připomínající filtr). Tyto části na sebe perfektně pasují. Nesetkal jsem se s nějakou vůlí, nebo něčím podobným. Celkový princip je plně stejný jako u dražších e-cigaret. Po nasátí vzduchu se sepne pomocí čidla dioda, která informuje o činnosti a nahrazuje pocit hoření cigarety a zároveň spíná žhavící cívka, která má za úkol nažhavit hrot v atomizéru a zahájit tak vypařování kapaliny, která je v náplni.

 

    Tento proces je bezchybný, ale jen do té doby, než se cívka zničí. To samozřejmě záleží na intenzitě používání. Pokud e-cigaretu máte v ústech skoro pořád, počítejte s výdrží přibližně 3 měsíce. Když jí budete používat 5x denně, výdrž je tak do půl roku. A kde je kámen úrazu? Cívka je vyrobená ze špatného materiálu a ještě navíc, náplně ač dobře chutnají, tak některé jsou špatně navrhnuté a kapalina se dostává až na cívku, což by samozřejmě neměla. Od toho je tu hrot. Cívka se doslova začne měnit na uhlí. Zčerná, obalí se spálenými nánosy a nabude. To se nestane hned, opravdu to záleží na intenzitě používání a na náplni (patroně). Je samozřejmé, že když se cívka takto spálí, tak se mění celková chuť, ale hlavně se začne snižovat výhřevnost hrotu. Cívka už není dostatečně silná a nevyhřívá na správnou teplotu. To je důvod proč nevydrží tak dlouho a i proč je tak levná a navíc má větší spotřebu a to se projeví na výdrži baterie(běžně vydrží okolo 600potahů,jeden den).

 

    Teď ještě k náplním-nábojům (Cartridge). Můžete najít, poměrně levně, náplně s příchutí  Marlbolo (mají na balení nálepku MB) a bez příchutě (nejsou nijak označeny). Určitě doporučuju použít náplně s příchutí MB. Nejen že lépe chutnají, ale také se lépe vypařují, protože zde je v plastové náplni vatička a hned za ní tekutina. To znamená, že hrotem propíchnete vatičku a pak je ponořen v samotné kapalině, jenže u náplní bez označení MB je vatička napuštěná kapalinou, tudíž se kapalina vypařuje hůře, protože kolem hrotu je vata napuštěná kapalinou. To považuji za méně efektní způsob, ale věřím, že to do budoucna určitě vylepší. Samozřejmě existují i další náplně v podobném stylu s jinými příchutěmi, ale já jsem se zaměřil pouze na náplně vyráběné tou samou firmou, jako e-cigaretu. Výrobce u svých náplní uvádí 200potahů. S tím souhlasím, ale záleží samozřejmě - jak je potah dlouhý, ale celkem se výrobce trefil.

 

    Jak bych tuto e-cigaretu celkově shrnul závěrem? Pokud jste příležitostný kuřák, nebo vám nevadí kratší životnost atomizéru a rádi si jí po skončení výdrže koupíte znova, protože cena je skoro jako za dvě normální krabičky cigaret, mohu vám jí zcela doporučit. Na druhou stranu nečekejte za ty peníze žádný luxus. Chutí ani výdrží se nějaké dražší značkové e-cigaretě nemůže rovnat, ale jako levná náhražka potěší a i vystačí. Nikotin je z tohoto produktu znát a o to jde především. Navíc se blíží doba vánoc a věřím, že tímto dárkem uděláte leckterému kuřákovi radost. Každý si rád vyzkouší, jak chutná e-cigareta a touto cestou si to může dovolit každý. Také si myslím, že si na tento výrobek udělá každý názor sám. Ještě dodávám, že tento výrobek obsahuje platnou značku Cϵ .

 

RECENZE E-CIGARETY NICK

 

autor: Ondra

Diskutujte zde

Datum 16.01.2017
Vložil Smithd224
Titulek John

My brother recommended I might like this website. He was totally right. This post truly made my day. You cann't imagine simply how much time I had spent for this info! Thanks! ekbeaaaaadkgfedf

Datum 22.03.2014
Vložil michal
Titulek poptávka

dnes jsem si koupil elektronickou cigarate,nabil jsem si jí potáhl a žádný kouř.Co mám dělat?

Datum 04.12.2012
Vložil Honza
Titulek náplň

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak poznám že je náplň prázdná??

Datum 15.06.2012
Vložil Bříňa
Titulek e-health

Tak teď jsem to obdržel jako předčasný dárek k svátku. byl nutný malá oprava pouze vyčištění), ale na to jsem si už u výrobku z čínské lidové demokratické republiky zvykl hold ne vždy je každý drátek tam kde má být, v tomto případě není průchozí to co má být.

Datum 03.06.2012
Vložil Zdenda
Titulek Tuhle fakt ne

Zkuste raději tuto https://www.shop-ecigarety.cz/cz-detail-790843-elektronicka-cigareta-e-cigareta-ego-tank-vgoking.html

v obchodě https://www.shop-ecigarety.cz - tam nakupuju a jsem spokojenej. Vgo King mám a nemůžu si ho vynachválit. Kupuju Ebull (dekang) náplně Pall Mall 18mg a je to fajn

Datum 23.04.2012
Vložil
Titulek nabíjení

jak se poznáže je nabitá a jak že je vybitá? při nabíjení...

Datum 25.04.2012
Vložil radek
Titulek Re: nabíjení

při nabíjení by měla svítit dioda na cigaretě a po nabití zhasne. po vytažení ze sítě zabliká. při kouření se vždy rozsvítí dioda jakmile začne při kouření blikat
je vybitá a v atomizéru se přestane vyvíjet kouř zdůvodu poklesu proudu.

Datum 03.10.2012
Vložil Petr
Titulek Re: Re: nabíjení

Dobrý den! Prosím vás chci to zkusit, začít s e- cigaretama, ale mám vybrané dvě jedna je tato Healt e-cigarette a má nabíječku a druhá je eGo CE6 bez nabíječky, nevíte někdo zdali jsou ty nabíječky co se týká nabíjení stejné a bude mi to pasovat na oba druhy cigaret? Děkuji.

Datum 07.04.2012
Vložil aaan
Titulek nekupovat

Radši si pořiďte NICK, ten aspoň neni zdraví škodlivý. Když kouříte číňana, tak je to stejný jako když kouříte normalní cigarety akorát je to levnější.

Datum 25.04.2012
Vložil radek
Titulek Re: nekupovat

jedno balení máme a po krátké době začal zlobit. jedno až dvě potáhnutí a pak je konec (škoda peněz)

 

Vyhledávání

Zdravíme příznivce technologií!! Technika se motá všude kolem nás, to nelze upřít. Chce to dávku trpělivosti pro člověka, který se v ní chce orientovat. My tu trpělivost máme a chceme sdílet vědomosti a názory s Vámi všemi, kteří plují na stejné lodi takříkajíc. Postupně se zde budou objevovat články z oblasti mobilní komunikace, počítačů a všeho tomu blízkého. Věříme, že nesplyneme s davem ostatních nadšenců, ale vykročíme tou správnou nohou. A když ne ani to, pak alespoň věříme, že bude tento web přínosem pro komunitu lidí, kteří se techniky nebojí. Díky za Vaši přízeň (nyní samozřejmě teprve budoucí). 

Techmanie © 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode

TOPlist